Erdoğan, 5 ilin 7. olağan kongrelerine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi Ağrı, Ardahan, Bolu, Diyarbakır, ve, Hatay 7. Olağan İl Kongrelerine parti genel merkezinden canlı bağlantıyla katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi Ağrı, Ardahan, Bolu, Diyarbakır, ve, Hatay 7. Olağan İl Kongrelerine parti genel merkezinden canlı bağlantıyla katıldı. Burada konuşan Erdoğan, kongre süreçlerinin başarıyla geçtiğini belirterek, “Kongre sürecimizle hem dava arkadaşlığımızı güçlendirdik hem kardeşliğimizi pekiştirdik hem de kadrolarımızı yenileme fırsatı bulduk. Adalet ve Kalkınma Partisi kongrelerini davamıza yakışır şekilde birer  demokrasi şölenine dönüştüren tüm kardeşlerime Ankaradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Milletimizin umudu olarak uzun ince bir yoldayız. Yaklaşık 20 yıldır büyük bir aşkla  millete hizmet yolunda yürüyoruz.

Adalet ve Kalkınma Partisini kurduğumuzda makamlara değil, hizmete talip olmuştuk. Adalet ve Kalkınma Partili kadrolar olarak şahsi ikbalimizi değil, milletin çıkarlarını yücelteceğimizin sözünü vermiştik. Bugüne kadar da ülkemize hizmette, aziz milletimize hizmetkar olmaktan başka hiçbir gaye gütmedik. Gönüller kazana kazana davamızı bu hale getirdik. Elbette bu süreçte yükü çekemeyenler oldu. Bu zorlu yolculukta egolarına, hırslarına, ihtiraslarına kibirlerine yenik düşenler çıktı. Bunların hiç birine eyvallah etmedik. En büyük gücümüz olan milletimizle aramızdaki gönül bağının zayıflamasına asla izin vermedik. Yaşadığımız onca saldırıya, ihanete kumpasa rağmen milletin emanetini yere düşürmedik. Zaferle değil seferle mükellef olduğumuzun bilinciyle davamıza sahip çıkıyoruz. Engelleri aşa aşa tuzakları boza boza hedeflerimize doğru kararlılıkla yürüyoruz. Kardeşlik hukukunu koruduğumuz müddetçe Allah’ın izniyle üstesinden  gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk bulunmuyor. Millet bizden emaneti alıncaya kadar inşallah aşkla, şevkle azimle ülkeye ve millete hizmet mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.